Kliimakindluse hindamine

Kliimamuutused mõjutavad järjest enam meie igapäevaelu. On hädavajalik, et kõik uued tegevused ja projektid oleksid kavandatud väikese süsiniku jalajäljega ning arvestaksid muutuva kliimaga.

Vastavalt Euroopa Liidu 2021-2027 struktuurivahendite perioodi nõuetele, tuleb toetust saavates tegevustes tagada kliimakindlus.

See nõue on eriti oluline taristuinvesteeringute puhul, nagu hooned, võrgutaristud ja muud pikaajalised varad, mille eluiga ületab viit aastat.

Toetame kliimakindluse tagamisel

Meie teenus keskendub kliimakindluse hindamisele, integreerides kliimamuutuste leevendamise ja kliimaga kohanemise strateegiad taristuprojektide arendusprotsessi.

Meie eesmärk on minimeerida taristu haavatavust pikaajaliste kliimamõjude ees, järgides samal ajal energiatõhususe prioritiseerimise põhimõtteid ning tagades, et projekti kasvuhoonegaaside heitkogused vastaksid 2050. aasta kliimaneutraalsuse eesmärkidele.

Kliimakindluse hindamisprotsess

Kliimakindluse hindamisprotsess koosneb kahest olulisest osast:

Kliimamuutuste leevendamine
Analüüsime projektiga seotud kasvuhoonegaaside heitkoguseid, sh arvutame kasvuhoonegaaside heitkogused ja hindame CO2 jalajälge.

Kliimamuutustega kohanemine
Hindame taristu vastupanuvõimet kliimamuutustele, sh viime läbi kliimaohtude mõju hindamise.

„Ei kahjusta oluliselt“ (DNSH – Do No Significant Harm) põhimõttega arvestamise eesmärk on vältida majandustegevuse olulise kahju tekkimist keskkonnale tervikuna, võimaldades seeläbi kliima- ja keskkonnaeesmärkide saavutamist.

Hindamise raames analüüsime tegevusega kaasnevaid mõjusid, võttes arvesse kogu tegevuse olelusringi (näiteks ehitamine, kasutamine ja kasutuselt kõrvaldamine) ning hindame, kas tegevusega seotud mõjud võivad olla olulised, avalduda võib ebasoodne keskkonnamõju ning tegevus võib seeläbi kahjustada keskkonnaeesmärkide saavutamist (näiteks ringmajandusele üleminekule, vee- ja mereressursside kestlikule kasutamisele).

Nii kliimakindluse hindamine kui ka DNSH hindamine koosnevad kahest etapist. Vajadusel võib osutuda tarvilikuks läbi viia detailne hindamine, et täpsustada kliimamuutuste leevendamise või kliimaga kohanemise strateegiaid ning projekti vastavust kliimaeesmärkidele.

Meie spetsialistid on valmis pakkuma teile täielikku tuge kõigis kliimakindluse tagamise etappides, aidates kaasa projektide vastupidavuse ja jätkusuutlikkuse tagamisele ning keskkonnaeesmärkidega vastavuse saavutamisele.